Запроваджуємо дебатний рух в освітньому середовищі

Утвердження цінностей демократичного відкритого суспільства передбачає наявність простору для діалогу та дискусій між рівними громадянами. Але культурі істинного діалогу, в якому народжується відкриття, необхідно вчитися. Однією з таких навчальних програм є міжнародна програма “Дебати Карла Поппера”, яка була започаткована на Україні Міжнародним фондом «Відродження» з метою підвищення рівня політичної культури громадян.

У рамках співпраці управляння освіти, науково-методичного центру с БО «Фонд громади Вознесенська» за підтримки україно-німецького проекту «Київський діалог» 31 жовтня – 1 листопада 2018р. у приміщенні IQ HUB ГО «Агентство економічного розвитку» відбувся тренінг «Дебатна майстерність та публічний виступ», в якому взяли участь 22 педагоги закладів освіти міста. Тренер – Ольга Донець, координатор проектів ГО «Донецький молодіжний дебатний центр».

Мета заходу – поглиблення знань про методику проведення дебатів як інноваційного освітнього інструменту, розвиток ерудованості, емоційного інтелекту, критичного мислення, толерантності, удосконалення навичок роботи в команді, підвищення зацікавленості в участі у громадських справах і розв’язанні суспільних проблем.

Після навчання учасники тренінгу сформують власні команди й підготують їх до публічних дебатів серед старшокласників шкіл міста, проведення яких плануються на 26-27 січня 2019р. Слід зазначити, що захід буде проведений у формі парламентських дебатів британського формату. Цей тип дебатів спрямований на навчання школярів командній роботі, розвиває вміння розмірковувати та мислити критично, обґрунтовувати власні думки та аргументовано опонувати, обговорювати проблеми, аналізувати їх із різних точок зору, розробляти можливі шляхи та стратегії їх вирішення.

Сподіваємося, що досвід дебатування допоможе молодим людям впевнено почуватися в будь-якій життєвій ситуації, бути компетентними, конкурентоспроможними, а отже успішними.

 Шишкіна О.І., методист МНМЦ

Більше фото за посиланням

Задайте свое питання