Засідання методичного об`єднання шкільних бібліотекарів

16 листопада 2020 року на базі міського науково-методичного центру відбулося засідання методичного об`єднання шкільних бібліотекарів на тему «Формування інформаційної культури школярів засобами шкільної бібліотеки». Це питання є надзвичайно актуальним, адже в наш час практично не можна назвати сферу людської діяльності, яка не зазнала б залежності від ринку інформації і не мала б потреби у використанні новітніх інформаційних технологій. Однією з головних функцій сучасної шкільної бібліотеки є формування інформаційної культури читачів через поєднання традиційного бібліографічного інструментарію з комп’ютерними засобами.

Учасники засідання активно висловлювали свої думки, ідеї щодо роботи шкільних бібліотек в умовах реформування освіти, визначили ряд пріоритетних завдань, що постають перед сучасною бібліотекою. В ході обговорення акцентували увагу і на проблемах, які створюють труднощі у становленні шкільної бібліотеки як інформаційного центру освітнього закладу. У першу чергу це – відсутність технічного оснащення бібліотек: комп’ютерна техніка, якісний Інтернет, засоби демонстрації навчального матеріалу тощо. А також недостатній рівень фахової підготовки бібліотекарів з використання ІКТ.

Методист Пономаренко В.Г. зауважила, що за концепцією НУШ кожна школа у своїй структурі повинна мати сучасну бібліотеку, яка буде ресурсним осередком і експериментальним майданчиком для учнів і вчителів з доступом до якісних електронних підручників. Це повинен бути своєрідний осередок дослідження, творчості та інноваційної педагогіки.

Інформація на сторінці МНМЦ у Фейсбуці

Задайте свое питання