Програми ЗНО-2017

Програми ЗНО-2019

Програма зовнішнього незалежного оцінювання з кожного конкретного предмета видається кожного навчального року. В ній містяться вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учасників цього навчального предмета. В програмі також конкретизується перелік навиків та знань, якими повинен володіти випускник навчального закладу в межах запропонованих тематичних розділів.

Згідно вимог статті 45 Закону України «Про вищу освіту», оприлюднено нові програми зовнішнього незалежного оцінювання 2019-го року. Оновленими є програми ЗНО для наступних одинадцяти предметів:

  • українська мова та література;
  • математика;
  • хімія;
  • історія України;
  • географія;
  • біологія;
  • фізика;
  • іноземні мови (англійська, німецька, французька та іспанська).

Український центр оцінювання якості освіти прийняв рішення щодо виключення російської мови з переліку предметів, що абітурієнт має право обирати для здачі.

Крім того, у програмі ЗНО з історії України наведено перелік пам’яток архітектури та образотворчого мистецтва, а також список персоналій обов’язкових для розпізнавання абітурієнтами. Додатково, програма оцінювання з української мови та літератури у блоці «Українська література» містить перелік літературних творів, які виносяться на зовнішнє незалежне оцінювання, та з якими варто ознайомитися.

Вищевказані програми ЗНО на 2019-й рік затверджені Наказом Міністерства освіти і науки України № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти». Розширено й перелік обов’язкових для складання предметів.

Важливим доповненням до програм ЗНО 2019-го року з іноземних мов є включення до їх складу блоку «аудіювання». Метою даної видозміни програм є перевірка сприйняття іноземних текстів на слух. Після цього абітурієнту пропонується ряд типових завдань на виконання. Серед них: обрання правильної відповіді серед запропонованих відповідно до змісту тексту; визначення істинності чи хибності висловлювання; завдання з відкритою відповіддю.

Згідно із Загальноєвропейськими Рекомендаціями з мовної освіти, завдання складаються з рівнів В1 та В2 – достатнє володіння мовними навиками (independentspeaker).

Міністерство освіти і науки України планує зробити тестові зовнішнього незалежного оцінювання 2019-го року диференційованими. За умови вступу на спеціальність певного спрямування, профільні предмети будуть відрізнятися підвищеним рівнем складності.

Програми ЗНО 2018

 

Задайте свое питання