Бібліотекарі завжди в ногу з часом!

Насиченим виявився початок 2019 року для шкільних бібліотекарів міста. Протягом січня та лютого вони стали учасниками цілого ряду заходів, спрямованих на підвищення фахового рівня, активізацію життєвої та професійної позиції у питаннях формування критичного мислення учнівської молоді, популяризації творів українських письменників.

30.01.2019 – засідання міського методичного об’єднання «Національно – патріотичне виховання засобами шкільної бібліотеки», яке відбулося на базі Вознесенського ЗЗСО I–III ступенів № 4. Мета  методоб’єднання – визначити роль і місце шкільної бібліотеки у питанні формування системи цінностей юних громадян, формуванні почуття поваги до історії своєї держави та її традицій, розвитку критичного мислення, вміння одержувати інформацію, аналізувати її, робити висновки.

30.01.2019 – майстер-клас «Формування національно-патріотичної компетентності», який провела для своїх колег бібліотекар Вознесенського ЗЗСО № 4 Куліш Т.В. у формі гри «Літературний аукціон». Мета – популяризація активних форм залучення дітей до читання творів українських письменників. Учасники гри – кращі читачі шкільної бібліотеки Бабенко Денис, Василевська  Кіра, Іванова Дарія,  Котенко Олександра, Тищенко Дар’я та Прокопенко Софія. Бібліотекар у ролі «головного аукціоніста», пропонувала дітям «лоти» – книги з нових надходжень. За правильну відповідь на поставлене питання діти отримували прорекламований лот. Головна умова цієї гри заклечається у тому, що, прочитавши книгу, діти мають залучити до її читання якомога більше інших учнів.

07.02.2019 – методичний тренінг «Медіаграмотність: розібратися не можна повірити» за проектом Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки, який став переможцем у конкурсі малих грантів Посольства США в Україні.

Автори проекту –  Сидоренко Л.Л., завідуюча Центром міжнародного партнерства Миколаївської ОУНБ та Фікс О. І., завідуюча відділом обслуговування користувачів Миколаївської ОУНБ. Мета – розвиток навичок медіаграмотності та критичного мислення у громадах. Учасникам заходу були презентовані інформаційні продукти з медіаграмотності, надана рекламна та роздаткова продукція. Завдання слухачів тренінгу – виступити посередниками у наданні та розповсюдженні інформації та знань у своїх колективах, у тому числі з медійної та інформаційної грамотності.

12.02.2019 – книжкова виставка-інсталяція «Молодь за здоровий спосіб життя». Організатор заходу – бібліотекар Вознесенського ЗЗСО № 5 Мацнєва Н.І. Мета – популяризація здорового способу життя серед читачів шкільної бібліотеки шляхом залучення їх до активного читання художньої, науково-популярної літератури з теми. На захід запрошені бібліотекарі шкіл міста. Мацнєва Н.І. поділилася з колегами досвідом оформлення книжкової інсталяцій. У виставці взяли участь учні 2-А класу. Гість виставки – вчитель початкових класів Волощук Н.В., яка поділилася власними поетичними набутками з теми.

14.02.2019 – «літературна кав’ярня» на базі ЗЗСО № 4. Організатор заходу – бібліотекар Вознесенського ЗЗСО № 4 Куліш Т.В. Мета – презентація книг про найвеличніше почуття – любов. Учасники кав’ярні – учні 9 класу. Саме вони знайшли і презентували інформацію про історію виникнення свята Святого Валентина, декламували улюблені вірші відомих поетів різними мовами. Класний керівник дітей Пальцева С.Г. познайомила учнів з романтичною лірикою Ліни Костенко. Артистично розігрувались учнями сценки. Учасники виявили знання з літератури, взявши активну участь у вікторинах та конкурсах «Назви пару» та «Ще раз про кохання».

За філіжанкою пахучої кави в романтичній атмосфері пройшло свято в кав’ярні. В учасників залишились приємні враження. Зробити захід сучасним та привабливим для старшокласників допомогли мультимедійні засоби.

 

Взаємодія з читачем і побудова зворотного зв’язку – одне з ключових питань, що стоять сьогодні перед працівниками шкільних бібліотек. Вони використовують сучасні форми роботи з користувачами бібліотеки, виходячи з власних ресурсів і навичок: влаштовують книжкові виставки, творчі зустрічі, бібліотечні уроки тощо. Важливо підтримати їх у бажанні бути активними учасниками освітнього процесу, будувати разом школу майбутнього.

Задайте свое питання