«#Мовні перегони» у Вознесенському ліцеї «Інсайт»

Коли мова оживляє серця, співає душа й хочеться творити, педагогічна майстерність сягає таких вершин, що процес пізнання перетворюється на свято. Так відзначення Міжнародного дня рідної мови у Вознесенському ліцеї «Інсайт» надихнув усіх запрошених відкласти буденні турботи й відчути подих весни, а з ним любов і радість, щастя й надію, що дає нам життєдайне джерело рідної мови. «Українська – це модно, українська – це круто! Єдиній і рідній мові – бути!» – під таким гаслом 21 лютого 2019 року вчителі української мови і літератури ліцею «Інсайт» Крахмаленко І.В. і Грижимайло О.М. та їхні вихованці-ліцеїсти провели якісно новий для нашого міста захід – «#Мовні перегони», до якого долучилися вчителі-мовники  та учні з усіх закладів освіти.

Урочисте відкриття, щира зустріч учасників, атмосфера свята надихнули всіх об’єднатися в команди й цілковито поринути у вирій інтелектуально-творчих перегонів. Від конкурсу «Мовне асорті», під час якого в інтерактивній формі за одну хвилину необхідно було розтлумачувати слова іншомовного походження, віднайти їхні українські відповідники, пояснити значення фразеологізмів та інших мовних цікавинок – організатори перегонів логічно здійснювали переходи до наступних етапів: «Батлу чистомовок», «QR-коду українських пісень», «Книжкових інсталяцій», «Коктейлю прислів’їв», «Смаколиків наголосу». Учасники фантазували під час конкурсу «(Не)випадкові історії», створювали рекламу у формі білбордів та печворків, виконували креативну руханку «Я – щаслива!». І дійсно, всі були щасливі від того, що разом із здоровим духом суперництва, динамізмом перегонів панували творчість, відчуття щирості й добра.

Важливо зауважити, що вчителі та учні змагалися одночасно, але порізно, в різних кабінетах. Для своїх колег майстер-клас проводили модератори міської опорної школи для вчителів-філологів Крахмаленко І.В. і Грижимайло О.М., а для молоді перегони влаштували їхні вихованці – учні 11 класу ліцею «Інсайт». Творчі вчителі – креативні й учні!

Кульмінацією став конкурс «Хто зверху», за умовами якого у двобій вступили дві команди-переможниці: педагоги й діти. Звичайно, майбутнє – за молоддю! Якщо учні перевершують своїх учителів, це означає, що світ навколо нас розвивається, вдосконалюється, що держава набуває нового поступу. Динамічний ритм сучасного життя змушує нас багато речей сприймати по-іншому й багато чого робити не так, як ще декілька років тому. Це стосується кожної сфери, а педагогічної – особливо. Та вічною цінністю, що тільки збагачує протягом століть всі виміри духовних скарбів поколінь, залишається рідна мова.  Бережімо рідне слово, бо в ньому не тільки мудрість наших пращурів, а й сила сьогодення і поступ у майбутнє!

Шишкіна О.І., методист МНМЦ

Більше фото за посиланням

Задайте свое питання