Ми обираємо здоровий спосіб життя !

Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр Вознесенської міської ради» взяла активну участь у конкурсі творів-есе на тему «Здоровим бути модно» до Тижня здоров’я.

Конкурс проводився в рамках проєкту «Подумай про майбутнє – обери здорове життя», який реалізується за підтримки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості (SC3)», що співфінансується Європейським Союзом та Британською Радою в Україні.

Відповідно до рішення конкурсної комісії ( надійшло 49 робіт), найкращою визнали роботу  Оставненко Світлани – I місце (керівник Петрова О.С., ІРЦ) та в трійку кращих увійшла  Саютіна Поліна (ІРЦ) , яка вразила своїм підходом до розкриття теми та  отримає заохочувальний приз.

Ще здавна люди розуміли, що здоров’я не можна замінити ні на що. Матеріальні цінності потрібні людині, але набагато краще, коли нічого не болить, і людина здорова і щаслива. Але життя складається не завжди так, як ми хочемо.

Дякуємо педагогічному колективу  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 за співпрацю та комунальному підприємству «Комунальне некомерційне підприємство Вознесенська багатопрофільна лікарня” Вознесенської міської ради за організацію конкурсу .

На конкурс були представлені твір– есе на тему :  « Здоровим бути модно» Оставненко Світлани :

Захисти нас Господе від жаху

І не дай у розпачі зрости.

Незрадливо неминучим шляхом

Дай нам хрест на гору донести

Ю. Тітов

 

Над тим, що таке життєвий успіх, ламали голову багато поколінь. Але до єдиного розуміння цього питання так і не прийшли. Одні вважають, що успіх насамперед у матеріальному добробуті, інші – в душевному спокої, а молодь дуже радіє, коли модна, тобто гарна, крута. Я ж вважаю, що модно бути здоровою, здоровою у повному розумінні цього слова: здоровою в думках, здоровою у ставленні до інших, здоровою у своїх вчинках. А це всім під силу. Скажете, що ні? А я заперечу, бо кожна людина, незважаючи на свої фізичні можливості повинна творити себе, виборювати щастя.

Скажу трішки про себе. Я хвора: зазнав травми мій хребет, тому мені важко ходити. Перенесла декілька тяжких операцій. Але не здаюся: хочу бути модною, тобто здоровою, цілеспрямованою людиною. І мені це вдається, бо беру за приклад нашу Лесю Українку, яка «сміялась крізь сльози,  а на гору круту, кам’яную підіймала важкий камінь, серед лиха співала пісні». Вона справжня жінка, яка, всупереч хворобі, жила, творила, боролася! А ще хочу розповісти про просто легендарну людину, нашого сучасника – Юрія Тітова. Це про нього писав заслужений артист України Віктор Жешченко: Сьогодні в Києві живе, працює і бореться за кожний свій земний день легендарна постать ( зі своїм терпінням і мужністю) громадянин, поет Юрій Тітов !

Юрій Тітов – інвалід, він ніколи не ставав на свої ноги, ніколи не брав нічого в руки, бо при народженні отримав тяжку травму хребта. Його, сорокарічного чоловіка, носить на руках мама. Але він – поет, лауреат премії імені Дмитра Луценка, кавалер ордена Преподобного Іллі  Муромця. Запитаєте, як він пише? А він пише на комп’ютері, носом ще й жартома називає це «носописом». Поет розуміє, що в цьому невпевненому, прагматичному часі нам бракує добра, краси, людяності. Ми часто забуваємо, що є у нас життя, дароване Богом. Він мужній і нескорений, справжній воїн Духу, тому і модний, і коханий, і вміє кохати. Його життя і поезії – живлять душі людські, зцілюють їх від песимізму і зневіри, загартовують дух і віру. Отож і я не падаю в розпач, що так сталося, що я не зовсім здорова фізично. Стараюся бути людиною: навчаюся вже у 8 класі, поглиблюю знання з англійської мови, займаюся доступним мені спортом, вірю, надіюсь. Важко звичайно. Але я згадую Богоматір, яка ніжно пригортаючи до грудей свого маленького сина, тамуючи біль і душевну муку, несе свого сина людям. І ніщо в світі не в змозі спинити її ходу.

Отож, вперед, долаючи труднощі і негаразди!

 

Твір– есе на тему :  « Здоровим бути модно» Саютіної Поліни :

Здоровим бути модно

Кожна людина ще змалечку знає, що здоров’я – найбільший скарб. Про це нам завжди казали дорослі, дитячі книжечки та яскраві рекламні вивіски. Наразі більшість молоді активно займається спортом, раціонально харчується та мотивує інших почати робити маленькі кроки для створення свого здорового та щасливого життя. Але для чого ж все-таки робити ці маніпуляції: для того, щоб підтримувати своє здоров’я у порядку чи для того, щоб просто бути модним?

Насамперед, тема здоров’я завжди актуальна, бо вона є невід’ємною частиною життя кожної людини. Ми не коти, дев’яти життів не маємо, тому нам слід ретельно піклуватися про своє – одне-єдине. А оскільки здоров’я є запорукою вдалого і успішного життя, то, на мою думку, це і є найвагомішим аргументом на користь підтримки його нормального стану.

Почнемо з фізичної складової. Думаю, всі ми не раз чули висловлювання «у здоровому тілі – здоровий дух». І погодьтеся, перше, що спадає на думку, коли ми говоримо про здоров’я – спорт. Спорт може стати новим хобі, а може просто допомагати підтримувати тіло в тонусі. Тут не можна не відзначити, що спортивній людині живеться набагато комфортніше, ніж людині, що має шкідливі звички чи зайву вагу. Не треба придумувати  відмовки про те, що ви не можете займатися фізичною активністю, не маєте на це часу. Спортом можуть займатися усі, головне підібрати підходящий вид особисто для вас. Прикладом особин, що ламають такі стереотипи є люди з обмеженими можливостями. Завдяки своєму бажанню, наполегливості та силі волі,  вони доводять, що всі наші обмеження знаходяться тільки у голові. Я з народження маю деякі вади, але це не заважає мені вести активний спосіб життя. За це я дякую своїм батькам, котрі завжди говорили мені, що я нічим не відрізняюся від інших. Тим самим вони стимулюють мене мати активну життєву позицію.

Важливу роль у нашому фізичному благополуччі має і їжа. Наше тіло є відображенням того, що ми їмо. А нормальне функціонування внутрішніх органів прямо залежить від того, що покладемо у рот. Можливо, саме тому на просторах Інтернету так багато рецептів правильного харчування та фуд-блогерів, які користуються популярністю на багатьох відомих платформах. Головне, щоб це було не заради гарного фото у соціальній мережі, бо здоров’я багато чим відрізняється від звичайного тренду. Тренд – швидкоплинний, а здоров’я з моди не вийде, мабуть, ніколи. Все що ми робимо, повинно мати сенс, а всі наші дії мають бути усвідомленими, позаяк інакше виникне дилема.

Не забудемо і про психічну складову. Вона відіграє не менш важливу роль у нашому бутті, іноді навіть більшу. Психічне здоров’я визначається не тільки відсутністю психічних захворювань, а й рядом соціально-економічних, біологічних факторів і навколишнім середовищем. Така людина завжди  розвивається, удосконалюється та надихає інших своєю життєрадісністю та впевненістю у собі. У наш час постійного стресу та тривожності, психічно здорова  особистість буде справді «модною».

Якщо підсумувати все вище сказане, то здоров’я є чимось більшим, ніж просто мода. Ця тема не перестає бути актуальною всупереч зовнішнім змінам і часу.

 

Директор ІРЦ                                                                                    І.М. Нечипорук

Задайте свое питання