Мистецька освіта на шляху до оновлення

Мистецтво, як складова культури, готує свідомість суспільства до пошуку духовних знань, що здатні змінювати світ. Така властивість мистецтва виявляється через його природу, яка розкривається у творчості митця. Мистецтво базується на творчості людини, здатної до створення, а не на відтворенні. Тому найважливіша місія сучасної мистецької освіти – виявляти, плекати і розвивати цю здатність в кожного, хто виявив здібності та бажання навчатися мистецтву.

Усвідомлення важливості питань розвитку творчого потенціалу учнів стало поштовхом до проведення міського семінару учителів освітньої галузі «Мистецтво», що відбувся 22 березня на базі ЗЗСО №2. До участі у заході долучилися педагоги музичного та образотворчого мистецтв, учителі інтегрованих курсів «Мистецтво» і «Художня культура» закладів освіти міста, керівники гуртків художньо-естетичного напряму Центру дитячої та юнацької творчості. Програмою семінару було передбачено обмін досвідом між колегами з питань підготовки учителів мистецтва до роботи в умовах Нової української школи.

Розпочався семінар з вітального слова та побажання гарного настрою і плідної роботи від учнів 2 класу та їх учителя-класовода Ковчинської М.С.

У рамках презентаційного модулю заступник директора з НВР Іванова С.Є провела для усіх присутніх презентацію досвіду роботи учителів освітньої галузі «Мистецтво». Вона окреслила основні напрямки роботи колег та зазначила важливу роль впливу художньо-естетичного середовища в закладі освіти на процес формування естетичної компетентності учнів. Усі присутні на заході замилувалися роботами учнів, представлених на виставці творів декоративно-ужиткового мистецтва, що розгорнулася в коридорі ІІ поверху.

У рамках практико-орієнтованого модулю Беньковська І.А., учитель музичного мистецтва та інтегрованих курсів «Мистецтво» і «Художня культура», запросила учасників семінару до мистецької студії «Телебачення. Культурне життя нашого міста», яку підготували та провели під її керівництвом учні 9 класу. Цей захід став чудовим доказом того, наскільки талановиті та творчо обдаровані наші діти, адже кожен учасник студії міг проявити себе, знайти для себе роль, яка б розкривала особисті якості та в якій би він почувався найкраще.

До художньої студії «Символіка орнаменту й кольору в писанці. Створення ескізу писанки» гостей семінару запросила учитель образотворчого мистецтва Чмельова Н.М. разом з учнями 5 класу, які підготували чудову презентацію про види великодніх яєць, символіку кольорів та зображень писанок, про способи нанесення фарб. Учасники семінару взяли участь у майстер-класі з виготовлення ескізу писанки в техніці граттаж.

В ході підведення підсумків семінару учителі закладів освіти міста відмітили атмосферу свята, що створили учні та педагоги ЗЗСО №2. Усі присутні висловили подяку організаторам заходу за чудові хвилини спілкування з прекрасним, за нові враження та досвід, яким поділилися колеги.

Руденко О.М., методист МНМЦ

Задайте свое питання