Нова українська школа: виклик сьогодення

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки України. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті.

Учитель – це людина, на якій тримається реформа. Без нього будь-які зміни будуть неможливими. Мета методичної служби – сприяти професійно- му та особистому зростанню педагога, підвищувати його соціальний статус, забезпечити свободу обирати навчальні матеріали, імпровізувати та експериментувати, яку надає новий закон «Про освіту».

Учитель, який отримав свободу навчати, має отримати й свободу навчатися. Серед різних форм підвищення кваліфікації – участь у професійних угрупованнях, зокрема у роботі творчої групи вчителів початкових класів, чергове засідання якої відбулося на базі Вознесенської ЗОШ І-ІІІст. № 5.

В ході роботи педагоги окреслили коло питань для вивчення у 2018-2019н.р., серед яких «Впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти», «Компетентнісний підхід – у зміст освіти», «Ключові компетентності, якими має володіти випускник Нової української школи» та інші.

Керівник МО вчителів початкових класів ЗОШ № 5 Резніченко Т.В. залучила членів творчої групи до участі у навчально-методичному квесті «Державний стандарт: актуальні зміни». Під час квесту педагоги здійснили STEMкруїз по сторінках нового Державного стандарту початкової загальної освіти: працювали за комп’ютерами (завдання «Ключові компетентності нової української школи»), розкривали суть інноваційних технологій інтерактивного навчання на станції «Технології» («Сторітеллінг», «Ситуативне моделювання», «Ейдетика», «Коучинг»), створювали буктрей-лер (тематичний відеоролик) «Нова українська школа: зміни у Держстандарті».

Реформа НУШ розрахована на роки. Та вже сьогодні вчителі міста свідомі того, що співпраця усіх учасників освітнього процесу – учителів, учнів, адміністрацій та батьків – наріжний камінь, який допоможе досягти очікуваних результатів – зробити українську школу відкритою, цікавою та сучасною, де прислухаються до думки кожного, вчать критично мислити, бути відповідальними громадянами, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.

Богдан А.О., методист МНМЦ

Задайте свое питання