Про урок у технології критичного мислення для вчителів української та зарубіжної літератури

16 лютого 2022 року 14 вчителів української та зарубіжної літератури ЗЗСО м. Вознесенська пройшли тренінг з опанування прийомів та методик розвитку критичного мислення учнів на уроках. Мета заходу – підвищення професійної компетентності вчителів у контексті реалізації завдань НУШ.

Організатор тренінгу – Центр професійного розвитку педагогічних працівників. Консультант Центру Валентина Пономаренко ознайомила учасників з  особливостями організації уроку у технології формування критичного мислення та універсальними прийомами, які можна ефективно використовувати під час будь-якого його етапу. В ході тренінгу педагоги на власному досвіді переконалися в їх дієвості, а працюючи в командах, відчули себе успішними учнями.  Особливу зацікавленість визвали методи «трьох стільців» та «пастка для ідей».

Хочеться відмітити активність учасників тренінгу, які, працюючи в групах, брали участь у дискусіях, виконували практичні вправи, шукали розв’язки поставлених проблем. Щирі, відкриті, готові до пізнання нового, вчителі української та зарубіжної літератури задавали яскравого тону в хід тренінгу. Своєю енергетикою запалювали присутніх вчительки ЗОШ № 8 Щупак І.В. та ЗОШ № 10 Терзі Н.І.. Неабияку обізнаність у питанні формування  навичок критичного мислення учнів виявили вчителі Гончаренко О.Б., Кузьмук О.Ю., Ратушна Т.В. (гімназія ім.Т.Шевченка), Косиненко О.Б., Савченко О.О. (ЗОШ № 6).

На завершення учасники виготовили карти думок по темі тренінгу та створили матеріал для самореклами груп.

Тренінг пройшов у продуктивній та дружній атмосфері. Педагоги  вкотре  переконалися, що творчість не має меж.

Результатом тренінгу стали вдосконалені навички та натхнення на подальше застосування опанованих методів.

Пономаренко В.Г., консультант ЦПРПП

Задайте свое питання