Професійна спільнота вчителів біології у дії

Завдання сучасної освіти – підготувати підростаюче покоління до життя й професійної діяльності в новому, високорозвиненому інформаційному середовищі, ефективному використанню її можливостей. Тому відмінною рисою освітніх стандартів, що розробляються сьогодні, є новий підхід до формування змісту та оцінки результатів навчання на основі принципу: від «знаю і вмію» – до «знаю, вмію і можу застосувати на практиці». Одним із шляхів вирішення цього завдання є впровадження інформаційно-комунікативних технологій на уроках, які відкривають нові можливості під час організації освітнього процесу.

Тож, на засіданні професійної спільноти вчителів біології, яке відбулося 11 лютого 2022р  на базі Вознесенської ЗОШ № 8, вчитель Гура Л.М. провела майстер-клас «Я роблю це так» та поділилася з колегами досвідом проведення уроків узагальнення та систематизації знань з використання ІК – технологій. На прикладі уроку з теми «Транспорт речовин» (8 клас), учасники зібрання долучилися до сучасних ІК-технологій проведення уроків, познайомилися з можливостями програми Mentimeter та Mozaik.3D. Продовжуючи командну роботу, учасники першої групи, за допомогою мікроскопів, досліджували надані зразки крові. Друга група – надавали першу допомогу людині, яка зазнала ушкоджень лівої кінцівки.

Командна гра продовжилась на платформі «Classtime». Вчителі активно працювали та змагалися. А потім оцінили свою роботу за допомогою сервісу Xoyondo. А від модератора  кожен учасник отримав пам’ятний браслет з побажанням. З зібраних протягом заходу кубиків ЛЕГО учасники створили власну біологічну модель та представили її колегам.

Байдужих на засіданні професійної спільноти вчителів не було. Всі з цікавістю виконували завдання, працювали в групах, знайомилися з новими можливостями використання ІК технологій. Адже ми розуміємо, що використання нових засобів на уроці дозволяє зробити процес навчання мобільним, чітко диференційованим та індивідуальним.

Чехратова Т.А.,

консультант з предметів природничо-математичного циклу

Задайте свое питання