Щодо продовження освітнього процесу в умовах воєнного стану

ДО УВАГИ БАТЬКІВ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ТА ШКІЛЬНОГО ВІКУ

Інформація щодо продовження освітнього процесу в умовах воєнного стану

Шановні батьки!

У зв’язку з введенням воєнного стану на території України, відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 р. № 64/2022, в закладах загальної середньої освіти Територіальної громади міста Вознесенська було продовжено термін весняних канікул до 27.03.2022 р., а заклади дошкільної освіти тимчасово призупинили свою діяльність.

З 28.03.2022 р., враховуючи непросту ситуацію в громаді та, в цілому в Україні, відновити освітній процес в закладах освіти Територіальної громади міста Вознесенська за очною формою буде неможливо.

Тому  в закладах загальної середньої освіти з 28 березня 2022 року освітній процес буде організовано за дистанційною формою або з використанням дистанційних технологій під час навчання за різними формами (екстернатною, сімейною (домашньою), педагогічним патронажем) на період введення воєнного стану.

Враховуючи умови, в яких перебувають учасники освітнього процесу, а саме: перебування в умовах, де немає доступу до мережі Інтернет, слабкий зв’язок, виїзд за межі області або країни, та те, що на території громади міста Вознесенська по кілька разів на день оголошується повітряна тривога, і, відповідно, існує загроза для життя та здоров’я мешканців, рекомендуємо закладам здійснювати освітній процес переважно в асинхронному режимі та за допомогою месенджерів Viber, Telegram, WhatsApp, тощо.

Також, акцентуємо вашу увагу на тому, що для дистанційного навчання може використовуватись національна електронна платформа «Всеукраїнська школа онлайн»; у межах освітнього проєкту «Навчання без меж» проходить трансляція відеоуроків для школярів 5-11 класів на телеканалах ПЛЮСПЛЮС, «Піксель» та «Суспільне», а також платформах онлайн-телебачення MEGOGO, Київстар ТБ, 1+1 video, sweet. tv та Volia tv; дистанційні школи «Оптіма», «Dream School» та інші надали можливість безкоштовного доступу до своїх  онлайн уроків.

Діяльність закладів дошкільної освіти, враховуючи вищезазначене, поки що залишається призупиненою. У зв’язку з цим, з 14 березня 2022 року для дітей дошкільного віку  Міністерство освіти й науки разом із ЮНІСЕФ запустили дитячий онлайн-садок НУМО з відеозаняттями для дітей віком від 3 до 6 років. Випуски доступні до перегляду на YouTube-каналах МОН та ЮНІСЕФ і на платформі MEGOGO.

Ініціатива допоможе батькам зайняти дитину пізнавальними та розвивальними активностями і, наскільки це можливо, відволікти від війни. Цей проєкт є платформою, на якій батьки та вихователі зможуть знайти всі необхідні розвивальні матеріали у відкритому доступі.

Заклади позашкільної освіти нашої громади також працюють у дистанційній формі. У зв’язку з цим Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства та туризму учнівської молоді, Національний центр «Мала академія наук України», Національний еколого-натуралістичний центр, Український державний центр позашкільної освіти у співпраці з обласними, міськими, районними закладами позашкільної освіти організовують дистанційні заняття для різних категорій учнівської молоді. Долучитися до занять може будь-хто, незалежно від того, чи займається дитина в закладі позашкільної освіти. Всі заняття знаходяться у вільному доступі.

Розклад занять та інформація про доступ до відповідних ресурсів (відеоматеріалів, онлайн-занять, презентацій тощо) розміщена на сайтах відповідних державних центрів.

Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр Вознесенської міської ради» також працює в дистанційному режимі. Але, за потреби та за узгодженням з Управлінням освіти ВМР, фахівці Центру можуть здійснювати свою діяльність і офлайн.

Начальник Управління освіти ВМР                                         С.В. Кисільова

Задайте свое питання