Удосконалюємо професійну компетентність вчителя НУШ

 Немає нічого важливішого,

ніж освіта самого себе та своїх близьких.

                                   Сократ

16 лютого 2022 року у Центрі професійного розвитку педагогічних працівників відбулася методична зустріч вчителів 1-их класів ЗЗСО, на якій розглядалася проблема «Системно-діяльнісний підхід як філософія освіти початкової школи через інтегрований курс «Я досліджую світ».

Нова українська школа – це школа для життя у XXI ст., мета якої –  всебічний розвиток дитини, її талантів, здібностей, компетентностей та наскрізних умінь.

Навчання учнів 1 класу є інтегрованим, адже діти в ранньому віці сприймають світ цілісно, тому предмети  об’єднуються в інтегрований курс «Я досліджую світ» довкола цікавих для дитини тем та проблем.

Як зробити урок для наймолодших школярів не просто змістовним, а й цікавим? Це одне з ключових запитань, яке ставить собі кожен вчитель. Відповідь очевидна – перетворити урок на захопливу гру!

Консультант ЦПРПП А.О.Богдан, вчителі Підгурська Т.А. (ЗОШ № 10) та Вальо І.М. (ЗОШ № 2) підготували для колег панораму методичних інструментів Нової української школи для організації освітньої діяльності учнів 1-ого класу.

Самарська С.М. (ЗОШ №10) провела майстер-клас «Практичне використання цеглинок LEGO і танграму в інтегрованому курсі «Я досліджую світ».

Учасники зустрічі обмінялися досвідом використання методичних знахідок  «Простір освітніх лайфхаків».

Сьогодні ми бачимо, як швидко змінюються освітні технології та розвивається суспільство. Тому хочемо перейти від школи, яка завантажує дітей знаннями, до школи, яка вчить практично використовувати набуті знання.

Для сучасної школи потрібні висококваліфіковані педагоги, які постійно шукають найефективніші шляхи і засоби навчання, володіють глибокими знаннями, здатні до роботи в нових умовах. Вони повинні усвідомлювати свою соціальну відповідальність, бути об’єктом особистісного і професійного зростання, вміти досягати нових професійних рівнів.

З огляду на це, вчителі мають постійно працювати над удосконаленням власної професійної компетентності.

А.О.Богдан, консультант ЦПРПП

Задайте свое питання