Виставка

“(Не)Дитячі історії” – це проєкт та пересувна виставка, у яких розповідаються історії одинадцяти дітей та молодих людей (євреїв, ромів та українців), що проживали переважно на окупованих теренах України під час Другої світової війни та Голокосту. Герої виставки розказують про переслідування, дискримінацію, втечу, порятунок, загибель, участь у спротиві. Відвідувачі дізнаються про їхнє життя, стосунки між собою, з оточенням, представниками влади. Невід’ємною складовою виставки є історії сучасних молодих людей із різних країн Європи, а також із України.

Протягом першого тижня грудня виставка експонувалася у нашому місті у ліцеї “Інсайт”. Попередньо ліцеїстки Андрющенко Єлизавета і Тарічева Маргарита разом із своїм учителем Савицькою О.А. пройшли підготовчий курс гідів, де ознайомилися з матеріалами виставки, навчилися роботі з майбутніми відвідувачами та формам рефлексії.

Проект “(Не) дитячі історії” підтримується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини в рамках програми посиленої співпраці Східного партнерства 2019/20 з громадянським суспільством і є співпрацею з транснаціональним проектом Вчимося пам’ятати єврейської громади Дюссельдорфа. Партнером проєкту та виставки є освітня платформа Stories that Move, на якій зібрані та оформлені у короткі відеокліпи історії молодих людей з країн Європи, включно з України, у рамках проєкту Будинку Анни Франк.

Всі матеріали можна завантажити й використовувати на уроках чи будь-яких інших освітніх та виховних заходах. На початку 2021 року буде ще окремо оголошено про прийом заявок на проведення виставки у вашому закладі освіти. Детальніше із проєктом можна ознайомитись за посиланням https://www.nochildrenstories.com/?fbclid=IwAR1VVBUcgobN2ywG7qW_nTMQBoSS30vVxPHze8KRp7MqgoMPEYMTApdfGtw

Висловлюємо вдячність НГО «Украінський центр вивчення історії Голокосту», особисто директору центу Анатолію Подольському, авторам проєкту Надії Уфімцевій, Віталію Боброву та Евгенії Кіфенко за ґрунтовну підготовку нашої команди.

Більше інформації на сторінці ЦПРПП у Фейсбуці

Зі сторінки Facebook Ukrainian Center for Holocaust Studies

Задайте свое питання