Здорова дитина - здорове суспільство!

Здоров’я – це найголовніша складова нашого життя. Без нього Ми – ніхто. Ми вважаємо, що населення нашої країни має бути здоровим. З давніх давен люди використовували фізичні вправи з метою попередження захворювань та активізації життєвих процесів організму. Давньогрецький вчений Гіппократ вважав, що фізичні вправи, свіже повітря, є важливими чинниками здоров’я і довголіття. Ніщо так не виснажує  і не руйнує організм людини, як тривала фізична бездіяльність, стверджував Аристотель, а відомий філософ і математик Піфагор називав  фізичні вправи помічниками в розумовій діяльності людини.

Сьогодні ми хочемо привернути вашу увагу до авторської методики Миколи Єфименка -доктора педагогічних  наук, доцента, професора та до його нового підходу до фізичного виховання та оздоровлення дітей. Він є автором 17 книг, 6 державних програм, більше 35 методичних розробок, а також безлічі статей з різних аспектів, діагностики фізичного розвитку дітей, профілактики та корекції.

Пройшовши курси з методики Єфименка та отримавши сертифікат, я почав використовувати свої знання з даної методики  при проведенні комплексних оцінок та корекційно- розвиткових послуг для дітей з  особливими освітніми потребами.

Сьогодні хочу звернути вашу увагу на цервікальний (шийний) тип пригнічення ЦНС у дітей.

До цервікального комплексу рухових порушень увійшли: зниження м’язового тонусу у плечовому поясі та руках, гіперрухливість (розхитаність) у суглобах плечового поясу та верхніх кінцівках, зниження сили м’язів плечового поясу та рук, погіршення опорної спроможності рук, різні види порушень стоп (порожниста стопа, кінська стопа, клишоногість).

За статистичними  даними у 60-85% дітей при діагностиці  виявляється цервікальний тип. У вересні 2015 року було обстежено 107 дітей. Було виявлено у 26 дітей (24%) шийний тип порушень, у 79 дітей (74%) шийно-поперековий, і у двох дітей (2%) поперековий тип порушень.

Таким чином, попередньо можна стверджувати, що шийний тип пригнічення ЦНЗ найчастіше має травматичну етіологію, яка виникає при наявності несприятливих факторів родової діяльності :  пологи великого плоду (3600 г і більше), слабка пологова діяльність (затяжні пологи), значна акушерська допомога по типу «витягування» або «видавлювання», вузькі родові шляхи, велика голова плода, штучна стимуляція родової діяльності і наступні стрімкі пологи .

Які  симптоми присутні при цервікальному (шийного) типу пригнічення ЦНС : дискомфорт, болі в шиї, неспокійний денний і нічний сон, сильний біль в очах, світлобоязнь, схильність до інсультів, тахікардія, оніміння рук, запаморочення, нудота при ходьбі, блювота, періодичні головні болі, метеозалежність . Розроблений цілий комплекс вправ, які допомагають подолати неприємні відчуття,які заважають повноцінно жити та працювати.

Хочеться, щоб в нашій країні поняття «Здоров’я» та «Суспільство» стали тотожними. Адже не буде повноцінного суспільства, якщо немає здорової нації . Здорове суспільство має на меті процвітання та підняття рівня життя своєї країни. А здорова дитина – багатство України!

Якщо у Вас виникли питання , будь ласка,звертайтеся за безкоштовною консультацією до фахівців Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Вознесенської міської ради» , за адресою вул. Шевченка, 4.

Вчитель-реабілітолог ІРЦ  Здовбєль М.І.

Задайте свое питання