Знати природу і вміти в ній жити – вчить біологія нас так робити

Одним із основних завдань сучасної освіти є розвиток інтелектуальних і творчих здібностей, природної обдарованості учнів, формування в них творчого потенціалу, мислення, уміння самореалізуватися. Всебічний розвиток обдарувань школярів здійснюють як  в ході навчальної діяльності, так і під час проведення різноманітних конкурсів, олімпіад, коли  учні не тільки поглиблюють знання з предметів, а й мають можливість розвивати інтелект, ерудицію, вміння спілкуватись. Особливе місце в цьому належить учнівським конкурсам. Конкурсна діяльність  відкриває широкі можливості створення оптимальних умов для виявлення індивідуальних здібностей, знань, умінь, навичок, розвитку вольових, комунікативних якостей особистості. Участь у конкурсній діяльності допомагає реалізувати принципи особистісно зорієнтованого підходу в навчанні та вихованні дітей.

Управління освіти та міський науково – методичний центр декілька років поспіль ініціюють проведення міського Біологічного колоквіуму «Чарівний світ біології» для учнів 9-х класів. Цього року 11 березня 2020р Вознесенська ЗОШ № 4 ( директор Потоцький В.М.) гостино зустріла учнів 9-х класів та вчителів біології у святково прибраній актовій залі. Учні об’єдналися у 5 команд. В кожній  з них представники всіх закладів освіти міста. Ведучі колоквіуму,  заступник директора з виховної роботи ЗОШ № 4 Боброва А.С. та вчитель Малишкіна К.В., запропонували учасникам обрати назву команди та девіз , але при цьому обов’язково використати біологічні терміни. Дев’ятикласники блискуче впоралися з завданням, проявивши ерудицію та творчість. Далі у конкурсних випробуваннях змагалися команди «ДНК», «Краплинка», «Молекули», «Плоди природи» та «Хромосоми». Перший етап – біологічна розминка,виявився занадто складним для учнів, але допоміг командам згуртуватися на налаштуватися на подальшу боротьбу.

Другий етап – «Битва ерудитів» пройшов у формі квесту. Вчителі біології закладів освіти міста створили шість локацій: «Біологія та життя», «Хто я?», «Фізіологія»,»Біологічне лото», «Хронологія подій» та «Біогеографічний майданчик». Кожен учасник мав змогу показати свої знання та застосувати їх у нестандартній ситуації, поєднати творчість та кмітливість, попрацювати у команді та проявити свої здібності. Боротьба була запеклою, але всі команди впоралися і отримали гарні бали. Але змагання є змаганням… Тож, за сумарною кількістю балів, перемогла команди «Плоди природи» у складі: капітан – Щипець Ольга (ЗОШ № 5), Івахненко Вероніка (гімназія), Мутавчі Марія (ЗОШ № 6), Шпак Артем(ЗОШ №8), Наконечна Аліна (ЗОШ № 10), Колесніченко Анастасія ( ЗОШ № 2), Власенко Назар (НВК № 3), Шпак Євген (ЗОШ № 7), Білан Юлія (ЗОШ № 4). Переможці отримали грамоти, а всі учасники невеличкі подарунки на згадку про конкурс.

Вітаємо переможців та всіх учасників міського Біологічного колоквіуму!

Висловлюємо подяку адміністрації,педагогічному колективу та танцювальному ансамблю «Карамельки» (керівник Процак М.М.) Вознесенської ЗОШ № 4.

Пам’ятаймо, що гра не є простою забавою. Це зміст життя дитини. «У грі дитина живе, сліди цього життя глибше залишаються в ній, ніж слід дійсного життя,» – писав  К. Ушинський. Отже, участь у творчих та інтелектуальних конкурсах сьогодні — запорука прогресу в будь-якій галузі людського життя.

Більше фото за посиланням 

Чехратова Т.А., методист МНМЦ

Задайте свое питання