Зустріч учителів-суспільствознавців з автором підручників О.В.Гісемом

Зустріч учителів-суспільствознавців Миколаївщини з кандидатом історичних наук, викладачем «Міжнародної української школи» О.В.Гісемом в обласному науково-методичному центрі, яку організувало видавництво «Ранок» 28 березня 2018р., виявилася доволі цікавою та інформативною. Дещо незвичним був її формат, коли відповіді на питання присутніх пролунали на початку, а не поспіхом на закінчення, як це часто практикується на подібних заходах. Коло запитань включало проблематику ЗНО, нових програм з предмету, методичного забезпечення вивчення історії в школі.

Олександр Володимирович познайомив нас зі своїми новими доробками – підручниками для 10 класу за новою програмою, які наразі беруть участь у державному конкурсі. Це «Історія України», «Всесвітня історія»(обидва для рівня стандарту) і «Україна в світі» (для інтегрованого курсу). Перші два є продовженням серії підручників, створених виступаючим у співавторстві з вчителем-практиком О.О.Мартинюком, тому зустріч з ними для вчителів шкіл буде подібна до зустрічі зі старим товаришем. Більше часу на зустрічі було приділено огляду підручника «Україна в світі», який за висловом автора, незважаючи на власну високу самокритичність, і самому йому подобається.

Особливість появи інтегрованого підручника полягає вже в самому курсі, що є новим для української школи і включає 70% вітчизняної та 30% всесвітньої історії. Олександр Володимирович вбачає інтеграцію історій не у хронології подій, а у взаємовпливах. Свою точку зору він проілюстрував присутнім на цікавих прикладах часів Першої світової війни. Науковець намагається крокувати в ногу з часом: враховує в своїх розробках і гендерний, і особистісний підходи, диференціює практичні заняття, пропонуючи по 3 варіанти проведення кожного. Визнаючи нелюбов сучасних дітей до читання, на сторінках свого підручника автор віддає перевагу промовистим ілюстраціям (площа яких не поступається площі навчального тексту) і одночасно полегшує працю вчителя – додає систему завдань і питань до кожної з них. О.В.Гісем прискіпливо підходить до навчального тексту: надає систему завдань з документами та візуальними матеріалами, використовує схеми, логічні ланцюжки розвитку події, велику кількість історичних цікавинок.

Декілька слів було сказано про новий підручник для 5 класу. Автор приділив велику увагу історичному змісту книги та практичній діяльності.

На зустрічі була присутня також С.О.Гісем  – співавторка підручника інтегрованого курсу «Громадянська освіта». Цей курс увібрав правознавство і основи економіки, курс «Людина і світ» і медіаосвіту. Підручник – ілюстрований, насичений схемами, з малими за обсягом параграфами та вправами на основі висловів наших сучасників. Загалом автори намагалися зробити його модерновим і максимально наближеним до потреб життя.

У підсумку, нам, присутнім на заході, було з чим повернутися до своїх шкіл і своїх учнів. Ми щиро дякуємо Олександру Володимировичу Гісему, видавництву «Ранок», кафедрі суспільних дисциплін МОІППО за цікаву та інформативну професійну зустріч.

Ютиш О.Л., учитель історії та географії

Вознесенської ЗОШ І-ІІІ ст. №7

Задайте свое питання